Onnistunut Ystäväilta Tuusulassa Erkkolassa 26.11.2015

 

IW ilta Erkkolassa 26 11 2015 06 IW ilta Erkkolassa 26 11 2015 02 IW ilta Erkkolassa 26 11 2015 01 ystäväilta

 

 

Sirkku Kaliman tervetulotoivotusten jälkeen tuusulalainen oopperalaulaja Taina Piira esitti muutaman laulun, säestäjänä toimi puolisonsa Janne Hovi.  Lea Asp kertoi järjestömme rakenteesta ja piirin toiminnasta ja palvelukohteista valaisevasti.  Hannele Karhunnen näytti kuvia kansainvälisestä toiminnasta ja kertoii monista kohtaamisista ja tapahtumista eloisasti ja innostavasti. Taas ymmärsimme kuinka upeassa järjestössä saamme olla mukana!

Paikalla oli monia uusia ystäviä, joista toivottavasti saamme jäseniä!

 

 

IW-Tuusula-Hyrylä

 

Tuusula-Hyrylä Inner Wheel klubin Charterjuhla pidettiin syyskuussa 1989. Tuusulan ja Tuusula-Hyrylän IW klubit yhdistettiin vuonna 2005.  Klubi kokoontuu joka kuukauden kolmas tiistai eri paikoissa.  Avustuskohteita ovat olleet Huumekoirat, Koulutus Elämään vaunuopetus, uusi Lastensairaala ja olemme myös jakaneet koululaisille stipendejä monina vuosina. Oman huumekoiramme nimi on HYRRÄ.

Inner  Wheel Tuusula-Hyrylä klubin viiri, jossa on laakeripuun lehvä, kuten Tuusulan vaakunassakin.

IW viiri

 

Klubin säännöt

Presidentin ajatuksia IW -kaudesta


Organisaatio

Hallitus 2018 – 2019
Titteli Nimi mobile E-mail Info
Presidentti  Seija Valtonen valtonen.eero@gmail.com
Varapresidentti  Tuula Pekkarinen tuula.pekkarinen@outlook.com
Past presidentti  Leena Miekkavaara leena.miekkavaara@elisanet.fi
Sihteeri  Liisa Sorri liisa.sorri@suomi24.fi
Rahastonhoitaja Mailis Korkiakangas mailis.korkiakangas@gmail.com
Klubimestari  Piiu Korhonen piiu.korhonen@multisoft.fi
Jäsen Ulla Heiniö uheinio@yahoo.com
IT-vastaava  Leena Huurinainen leena.huurinainen@tuusula.fi
IW-rose_vaaka

 


Jäsenet (29)

Yhteystiedot näkyvät vain kirjautuneille käyttäjille.

Andersson Päivi
Etelämäki Irma
Heiniö Ulla
Holma Salme
Hovi Taina
Huurinainen Leena
Itäranta Outi
Kalima Sirkku
Korhonen Piiu
Korkiakangas Mailis
Korkiavuori Arja
Kyrö Paula
Laine-Ylijoki Liisa
Lindholm Maire
Malmlund Maija
Miekkavaara Leena
Mäkelä Päivi
Pekkarinen Tuula
Riihikallio Helena
Saarnivuo Pirjo
Sandell Eila
Saurio Airi
Sirola Lea
Sorri Liisa
Tourunen Sirkka
Tuominen Tuula
Uimonen Lemmikki
Valtonen Seija
Vartiainen Tuula

 

 Posted by at 15:39